You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

FOLICAL®

EC FERTILIZER / KALSİYUM KLORÜR ÇÖZELTİSİ

FOLICAL; bitkilere yapraktan sprey olarak kullanılabilen kalsiyum oksit (CaO) çözeltisi, meyve ve sebze yetiştiriciliğinde Ca element ihtiyacını karşılamak için kullanılır. İçermiş olduğu kalsiyumun bitkiler tarafından alınımı kolaydır. Genç meyvelerde özellikle elmada kalsiyum ihtiyacı erken dönemde daha fazladır. Uygulama yapılan bitkilerde kalsiyum noksanlığının giderilmesine katkı sağlar.

FOLICAL tek başına uygulanabileceği gibi genel olarak kullanılan zirai mücadele ilaçları ve diğer gübreler ile birlikte de kullanılabilmektedir. Ancak herbisitler ile birlikte kullanılması tavsiye edilmemektedir.

ÜRÜN ADI : FOLICAL®
GRUP :

BİTKİ BESLEME

ÜRETİMDE KULLANILAN HAMMADDELER : KALSİYUM KLORÜR ÇÖZELTİSİ
AMBALAJ : 1 ve 4 Lt
  • DEPOLAMA DURUMU
  • Normal depolama şartlarında kuru ve serin bir yerde -5 ile 40° C’de muhafaza edilmelidir. Sık ve aşırı sıcaklık değişimi önlenmelidir. Bulaşma, güneş ışığı ve kurumaya karşı korunmalıdır.
  • FİRMA BEYANI
  • Bu etiketteki tavsiyeler genel mahiyette olup, yalnızca rehber olarak ele alınmalıdır. Bu gübrelerin depolanması ve kullanılması bizim kontrolümüz dışında olduğundan etiketteki tavsiyelerimize uygun olmayan şekilde yapılan uygulamalarda doğacak zarardan herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Biz gübrenin teslimi anında değişmeyen kalitesinden sorumluyuz.
  • UYGULAMA TAVSİYELERİ
  • FOLICAL; uygulaması kolaydır. Özellikle elmada Ca ihtiyacı erken dönemde fazladır ve bitkide Ca alınım en hızlı meyve tutumundan itibaren ilk 6 hafta içerisindedir. Bu nedenle uygulamalara meyve tutumu ile birlikte başlanmalıdır.
    Püskürtme karışımının hazırlanması: FOLICAL genellikle kullanılan ilaçlama ve püskürtme ekipmanlarıyla kolaylıkla uygulanabilir. Kullanmadan önce iyice çalkalanarak yarısına kadar su ile dolu tanka ilave edilir. Eğer bitki koruma ilaçları ve diğer besleme ürünleri ile birlikte kullanılacaksa FOLICAL tanka en son konmalıdır. Pestisitlerle birlikte kullanılırken karışım devamlı karıştırılmalıdır ve mümkün olduğunca çabuk uygulanmalıdır.
GARANTİ EDİLEN İÇERİK W/W
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO) %15
Klor içeriği % 19,6
ÜRÜN Uyg. Dozu 100 lt su Uygulama
Elma 100 ml 1. uygulama: Taç yaprakların dökümünden 15 gün sonra (meyve tutumunda) ve bunu takip eden uygulamalar 15 gün ara ileten az 5 uygulama
Şeftali, Nektarin, Kayısı,Erik, Kiraz 100 ml 1. uygulama; hasattan 3 hafta önce ve 7 gün ara ile (3 kez)
Kivi 100 ml 1. uygulama: Çiçeklenmeden 15 gün sonra
2. uygulama: 1.uygulamadan 15 gün sonra
3. uygulama: 2. uygulamadan 15 gün sonra
Çilek-Ahududu 100 ml 1. uygulama meyve oluşunca ve bunu takip eden her 15 günde bir (3 kez)
Bağ 100-200 ml 1. uygulama çiçekten sonra
2. uygulama hasattan 1 ay önce olgunluğa yakın
Sebze
Domates, Hıyar Patlıcan, Kavun, Karpuz 100-200 ml Normal gelişme döneminde 1 - 2 defa Meyveler ceviz büyüklüğüne geldiğinde 10-15 gün ara ile
Tarla Bitkilerinde 100-200 ml
Çiçek ve Süs Bitkilerinde 50-100 ml/da