You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

COMPLESAL®IRON

BİTKİ BESLEME

COMPLESAL® IRON; Granül formülasyonda olup tozuma yapmaz ve suda kolayca erir. Elma ve şeftali gibi meyve ağaçlarında, Antepfıstığında ve Narenciyede demir noksanlığını gideren bir üründür. COMPLESAL IRON kökler tarafından alınır. Bu nedenle yeşil aksama (yapraktan) uygulanmamalıdır. COMPLESAL IRON'ın özellikle demirin bitkilerce yeterli alınmadığı alkali kalkerli topraklarda kullanılması tavsiye edilir.
COMPLESAL® IRON; Tüm bitki türlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kullanma dozu bitkilerdeki demir eksikliği ve toprak tipine bağlıdır. Ağır topraklar hafif olanlara nazaran daha fazla doz kullanımı gerektirir. Bununla birlikte hafif toprakta uygulama daha erken tekrarlanmalıdır. Lokal şartlara bağlı olarak tek uygulama bir veya daha fazla yıl yeterli olabilir.

ÜRÜN ADI : COMPLESAL IRON®
GRUP : BİTKİ BESLEME
ÜRETİMDE KULLANILAN HAMMADDELER : DEMİR ŞELATI-EDDHA
AMBALAJ : 1 ve 5 Kg
  • KARIŞABİLİRLİK DURUMU
  • Bordo bulamacı haricinde her türlü ilaçlarla karıştırılabilir.
  • DEPOLAMA DURUMU
  • Normal depolama şartlarında kuru ve serin bir yerde 10 ile 35°C'de muhafaza edilmelidir. Sık ve aşırı sıcaklık değişimi önlenmelidir. Bulaşma, güneş ışığı ve kurumaya karşı korunmalıdır.
  • FİRMA BEYANI
  • Bu etiketteki tavsiyeler genel mahiyette olup, yalnızca rehber olarak ele alınmalıdır. Bu gübrelerin depolanması ve kullanılması bizim kontrolümüz dışında olduğundan etiketteki tavsiyelerimize uygun olmayan şekilde yapılan uygulamalarda doğacak zarardan herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Biz gübrenin teslimi anında değişmeyen kalitesinden sorumluyuz.
  • KULLANIM ŞEKLİ
  • Ağaç başına tavsiye edilen miktarda COMPLESAL® IRON yağıştan veya sulamadan hemen önce köklerin bulunduğu bölgenin toprak üzerindeki kısmına yeksenak bir şekilde serpilir. Yağış ile birlikte kök seviyesine inen ürün daha çabuk etki gözlenir.
  • KULLANMA ZAMANI
  • COMPLESAL® IRON, uygulaması demir noksanlığı belirtileri beklendiği zaman yapılmalıdır. Ürünün en iyi uygulama zamanı ilkbaharda ağaçların uyanmaya başladığı evredir. Meyve bahçeleri ve fidanlıklarda erken ilkbaharda tomurcuk ve çiçekler açılmadan uygulanır. COMPLESAL IRON'un köklere kolayca erişebilmesi temini bakımından köklerin bulunduğu bölgelerde kanal açarak da uygulama yapılabilir.
GARANTİ EDİLEN İÇERİK w/w
Suda Çözünür Demir (Fe) % 6
EDDHA ile şelatlı Demir (Fe) % 6
Şelatın stabil olduğu pH aralığı 3-12
Klor İçeriği <%1
Kültür Bitkileri Doz / ağaç başına
Meyve Ağaçları (Şeftali, Elma ve Narenciye)
Yeni dikilen ağaçlarda 10- 20 gr
Meyve tutumuna yakın ağaçlarda 20-50 gr
Tam verim devresinde olan ağaçlarda 100 - 200 gr
Büyük ağaçlarda (şeftali) 200 gr
Büyük ağaçlarda (elma) 300 gr
Büyük ağaçlarda (narenciye) 250 gr
Antepfıstığı 200 gr